Kurumsal

Daima "VELLO Kalitesinin" korunması ve sürekli gelişimi çerçevesinde
yeni projelere adım atmaya devam ediyoruz.

Hakkımızda

Vello markası 1978 yılında medikal sektörüne hizmet vermeye başlamıştır. Sağlık sektörüne farklı yöntemlerle senelerce hizmet vermiştir. VELLO Tıbbi Ürünler Tekstil San. Tic. Ltd. Şti. senelerin getirdiği tecrübesi ve ürettiği kaliteli ürün performansı ile medikal sektöründe markalaşmıştır. Şirket 2004 yılında Şevki Bağdatlı ve 2 ortağının grup şirketleri bünyesine katılmıştır. Bu birleşme ile VELLO firmasının kaliteli ürünleriyle şirket grubunun pazarlama ağı pekişmiştir. Piyasa tarafından aranan kalitesi ve hizmetiyle medikal tekstil sektöründe yer sahibi olmuştur.

Tecrübeli yöneticileriyle medikal ürün örme ve dokuma birimlerinin GMP(iyi imalat uygulamaları) kurallarına uygunluğu laboratuar ve kalite kontrol departmanları tarafından özenle kontrol altında tutulmaktadır. Üretim yeri olan Dudullu’daki tesisinde VELLO markası ile hidrofil sargı bezi, gazlıbz (gama steril / non-steril), hidrofil gaz kompres, elastik bandaj, bel korsesi, dizlik gibi ürünlerin üretiminin yanı sıra sözleşmeli fason üretim de gerçekleştirebilmektedir.

2005 yılında üretim tesisine ve makine parkuruna yönelik yatırımları kapsamında mevcut ürün grubunu ve kalite performansını sürekli geliştirmektedir. Ürüne ve kaliteye verdiği önem ile TSE sertifikasına sahip ürün çeşidi sayısını 2006 yılında arttırmıştır.

Alanında tecrübeli kadrosu ile kaliteli ürün üretme ilkesini etkin dağıtım gücü ile birleştirmiş olmasının yanı sıra ıtriyat, medikal, ecza depoları ve hastane piyasalarına verdiği hizmet ile oluşturduğu ‘VELLO kalitesine güven’ sayesinde tıbbi tekstil pazarında önemli paya sahip olmuştur. Bu başarısının en önemli rolü üretim prensibimiz olan “Güven ve Toplam kalitenin devamlılığı” anlayışımız olmuştur.

VELLO, Ar-Ge ve üretim departmanlarına yatırım yapmaya devam etmektedir. Daima “VELLO Kalitesinin” korunması ve sürekli gelişimi çerçevesinde yeni projelere adım atmaya hazırlanmaktadır.

Select Language »